poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Harmoniczne projekcje punktu D na parze EURUSD.

Harmoniczne projekcje na EURUSD.
Interwał dzienny - D1.


Poniżej zostały przedstawione cztery warianty układów harmonicznych XABCD na parze EURUSD, przy czym ostatni (czwarty) może być częścią któregoś z trzech pierwszych.

Różnica w wariancie I, II i III polega na sposobie mierzenia odcinka XA (stąd trzy warianty). Pozostałe mierzenia, czyli APP odcinka AB oraz zniesienia zewnętrzne odcinka BC zostały odmierzone w ten sam sposób. Zaznaczone poziomy to możliwe strefy zakończenia formacji, wynikające z grupowania zniesień Fibonacciego.

Poniższe analizy są jedynie rozważaniami możliwych wariantów ruchów ceny ze strefami wsparcia i oporu.

Wariant 1


Wariant 2



Wariant 3



Wariant 4, który może być jednocześnie częścią powyższych trzech.


czwartek, 23 kwietnia 2015

Korekty w trendzie dla Day Traderów. Grupowanie zniesień. EURUSD.

Poniżej został zamieszczony świetny przykład okazji inwestycyjnej dla Day Traderów. Korekty i dynamiczne impulsy w trendzie, na płynnej parze EURUSD.


Jeśli mamy wątpliwości co do dalszego kierunku trendu (a tak  mogło być w przypadku zaznaczonej nieco większymi literami korekty), to warto sprawdzić, czy w ogóle, a jeśli tak to gdzie, mamy do czynienia z grupowaniem zniesień, jako miejscem wsparcia. Może to nas wspomóc we właściwym osądzie sytuacji i dać przewagę rynkową. Jeśli grupowanie jest, możemy rozważyć zajęcie pozycji długiej, jeśli pozostałe warunki inwestycyjne zostaną spełnione.

Dla struktury XABCD, oznaczonej na wykresie nieco większymi literami został określony około 5 pipsowy obszar wsparcia w miejscu najintensywniejszego grupowania zniesień Fibonacciego dla trzech mierzeń XA, AB i BC.


Poniżej znajduje się szczegółowy wynik "mierzenia" oraz otrzymany obszar cenowy wystąpienia końca korekty w punkcie D.


A tu poniżej znajduje się wykres z opisem. Można kliknąć, aby powiększyć.


piątek, 17 kwietnia 2015

Jak wyznaczyć możliwie ciasny obszar profitowej transakcji? (EURUSD D1)

Jak wyznaczyć możliwie ciasny obszar profitowej transakcji? (EURUSD D1)


Najlepszym (moim zdaniem) sposobem na wyznaczanie możliwie ciasnego obszaru profitowej transakcji jest zlokalizowanie końca korekty prostej, która występuje po fali impulsu.

Jako przykład posłuży nam dobrze znana para walutowa EURUSD na interwale dziennym oraz umiejętność wyznaczania końca korekty prostej ABCD w formacji harmonicznej XABCD. Po jej zakończeniu bowiem, spodziewamy się dynamicznego ruchu w kierunku przeciwnym do korekty.

Jak pewnie się domyślasz, ten ciasny obszar w którym może nastąpić koniec korekty to miejsce, gdzie występuje najgęstsze zgrupowanie istotnych poziomów Fibonacciego z trzech podstawowych mierzeń. Sposoby dokonywania mierzeń były już kilka razy opisywane na łamach tej strony, ale przypomnę. Oczywiście są to mierzenia: 1. impulsu XA, 2. pierwszego odcinka AB odkładanego od punktu C w kierunku rysującego się punktu D, 3. zniesienie zewnętrzne odcinka BC w kierunku rysującego się punktu D.

Zatem do dzieła...

CEL: znalezienie obszaru końca korekty w punkcie D.

POTRZEBNE DANE: wartości ceny w punktach X, A, B, C formacji harmonicznej.

Oto one :
(są zaznaczone na zdjęciach trzecim i czwartym tego postu)
X = 1,04624
A = 1,10522
B = 1,07129
C = 1,10357

D = ?

Aby tym razem nie rysować wielu kresek poziomych i nie rozciągać miarki Fibonacciego postanowiłem wrzucić dane do narzędzia, które tworzę. Oczywiście te same informacje otrzymamy rozciągając miarkę na wykresie i używając wprawnego oka.
 

WYNIK: wąski zakres końca korekty (dla punktu D), który otrzymaliśmy bazując na wartościach cen w punktach X, A, B i C, pochodzących z wykresu dziennego EURUSD, uzyskany za pomocą mierzeń i grupowania zniesień Fibonacciego to przedział  [1.05134 - 1.05296]. Zakres 16.2 pipsa. Dokładne poziomy Fibonacciego dla poszczególnych mierzeń można odczytać ze zdjęcia powyżej. Są to zniesienia 88,6 XA, 161,8 BC, 150 AB.

D = [1.05134 - 1.05296]; /zakres 16.2 pipsa/

Przedział ten został zaznaczony złotym kolorem na wykresie. Cena zaledwie dotknęła tego poziomu i po chwili cofnęła się w górę.

Szczerze powiedziawszy, sam jestem pod wrażeniem potęgi tej metody.


Poniżej aktualna sytuacja już po trzech dniach. Ruch w górę o prawie 300 pipsów.



Poniżej aktualizacja sytuacji na koniec piątkowej sesji w dniu  2015-05-01; godz. 23:00; EURUSD; D1. 
Łączny ruch na tą chwilę wynosi 750 pipsów.



piątek, 3 kwietnia 2015

Delikatne naruszenie formacji Objęcia Bessy

Od dwóch dni widać bycze świece na Edku. W czwartek został delikatnie naruszony dolny korpus formacji objęcia bessy (Bearish Engulfing). Nie neguje to jednak jeszcze tej formacji. Jak dotąd ewentualny zysk jaki można było wypracować z tej formacji to mniej więcej 1:1, przy wejściu sell po cenie z dolnej części korpusu. W piątek o 14:30 ukażą się ważne dane dotyczące rynku pracy w USA. Zatem przewidywana wysoka zmienność.



Poniżej znajduje się wolumen z CME Group na kontrakty EuroFX. Wygląda przekonująco w porównaniu z ceną.


 WYKRES PO OKOŁO TYGODNIU...

Nie ma sensu tworzyć nowej wiadomości, dlatego dodam poniżej to co ciekawego można było zaobserwować na EDKU...

Wspomniane i oznaczone wcześniej "Objęcie Bessy" okazało się na razie wybronionym oporem.

Interesującym sygnałem do zajmowania pozycji krótkich poza samą formacją świecową Engulfing, wzmagającą opór, mógł być wolumen na wykresie kontraktów na EURO FX podczas formowania się świecy z 3 kwietnia 2015. Proszę zwrócić uwagę na zieloną strzałkę na screenie poniżej pochodzącym z CME Group. Wolumen wzrostowy jest o wiele niższy niż poprzednie dwa słupki wolumenu, pomimo sporego ruchu ceny. Kolejne świece to już świece spadkowe, a wolumen zmienia kolor na czerwony, informując o przewadze sprzedających.



Aktualnie wykres na EURUSD przypomina  formację harmoniczną XABCD.